Ustájení koní

Stáj Sportpinto Želkovice nabízí ustájení koní v prostorných boxech s možností velkých travnatých výběhů nebo pastevní odchov mladých koní.

https://www.sportpinto.cz/wp-admin/admin.php?page=bookacti_forms&action=edit&form_id=5#

BOXOVÉ USTÁJENÍ

V hlavní kamenné stáji se nachází 20 boxů, které jsou využívány pro sportovní a chovné koně. Boxy jsou o rozměrech 3,5 x 4,5 m. Dále je k dispozici 8 venkovních boxů anglického stylu a 5 speciálních vzdušných boxů pro koně s respiračními problémy. Pro boxové koně jsou k dispozici výběhy o několika hektarech, takže jsou po celou pastevní sezónu travnaté a koně do nich chodí po menších skupinkách.

Pro sportovní koně je zde k dispozici krytá hala 20 x 40 m s moderním povrchem s textilií. A také nově udělané kolbiště o rozloze 40 x 60 m s výborným povrchem odpovídajícím nejnovějším normám a kompletním parkurem. Pro výcvik mladých koní a práci ze země je určen lonžovací kruh.

Nově mají koně možnost využití solné jeskyně na pročištění dýchacích cest a solárium. Pro majitele je určena služba praní koňských dek.

SOLNÁ JESKYNĚ

V ceně ustájení je seno, sláma, krmení 2x denně (mačkaný oves a ječmen), místování 1 x denně a vyvedení koně do výběhu a přivedení z výběhu. Ostatní služby jsou za příplatek.

PASTEVNÍ USTÁJENÍ

V současné době je možné pastevní ustájení pouze pro odchov mladých koní, a to hlavně hřebečků. Pro koně, kteří jsou již jezdecky využívání je určené boxové ustájení. Mladí hřebečci mají k dispozici letní pastvinu o rozloze přibližně 15 – 20 ha a na zimu se stahují na menší pastvinu nad stájemi, který má rozlohu asi 8 ha. V zimě dostávají hřebečci příkrm podle přání majitele (v ceně ustájení je mačkaný oves a ječmen). Všichni mladí koně jsou denně kontrolováni.

PASTVINY

CENÍK PRANÍ KOŇSKÝCH DEK

Pro klienty naší stáje je praní dek za zvýhodněné ceny.

Termodeka – 300 kč

Deka lehká s fleecem – 250 kč

Deka stájová/odpocovací – 200 kč

Dečka pod sedlo/transportky – 100 kč

Ohlávka/chrániče – 50 kč