Areál

Stáj nedaleko Berouna v malebné vesničce Želkovice nabízí komplexní jezdecký areál jak pro sportovní koně, tak pro koně rekreační. Stáj Sportpinto Želkovice je jeden z mála areálů v dobré dostupnosti na Prahu, který nabízí spojení kvalitního sportovního zázemí s velkými travnatými výběhy, kde koně mohou trávit celý den venku. Samozřejmostí je kvalifikovaný personál, který se pečlivě stará o všechny ustájené koně.

STÁJE

Stáj Sportpinto Želkovice disponuje 20 vnitřními boxy, 8 venkovními boxy anglického stylu a pěti speciálními boxy pro dušné koně. Pro jezdce je zde sedlovna a velký skladovací prostor například na deky.

JEZDECKÁ HALA

Pro ježdění v nepřízni počasí je určena hala o rozměru 20 x 40 m s moderním povrchem s textilií a skokovým materiálem

JÍZDÁRNA

V roce 2023 byla dokončena rekonstrukce venkovní jízdárny o rozměrech 40 x 60 m s moderním povrchem s textilií. Je zde také kompletní parkur s hodně profily včetně bazénku.

VÝBĚHY A PASTVINY

Stáj Sportpinto Želkovice má k dispozici přibližně 70 hektarů travního porostu, přičemž asi na 30 – 40 ha se pasou koně. Jsou zde velké travnaté výběhy pro sportovní koně i rozsáhlé pastviny pro odchov mladých koní.